مزایای استفاده از حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی دارای مزیت‌های بسیار زیادی است به این صورت که از اصلی‌ترین مزایای این حفاظ‌ها به دلیل شاخه‌های تیز زیادی که به صورت در هم تنیده دارد موجب می‌شود درصد عبور را تقریبا به صفر می‌رساند. از دیگر مزیت‌های استفاده از حفاظ شاخ گوزنی به دلیل امکان افزایش شاخه‌های تیز و طراحی منحصر به فردی که دارد و در انواع ارتفاع های متعدد و عرض‌های مناسب می‌تواند به صورت کامل سطح دیوار را کاملا پوشش دهد.

برای ایمن سازی ساختمان استفاده از حفاظ‌های شاخ گوزنی به دلیل جنس آهنی که دارند بسیار توصیه می‌شود  و اکثر مالکین ساختمان‌های تجاری و مسکونی به دلیل همین موضوع و افزایش زیبایی ظاهری ساختمان خود و جذابیت ملکشان از این حفاظ‌ها استفاده می‌کنند.  استفاده از   آهن در ساخت این حفاظ‌ها موجب محبوبیت و ماندگاری هرچه بیشتر آن می‌شود و یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از این حفاظ‌ها به حساب می‌آید.  نرده‌ها و حفاظ‌های شاخ گوزنی به دلیل این که از شاخ‌های گوزن در تولید آن الهام گرفته است در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید و طراحی می‌شود و همین امر در جلوگیری از ورود اشخاص به داخل محوطه به دلیل تراکم بالایی که دارد جلوگیری به عمل می‌آورد و احتمال سرقت را تقریبا به صفر می‌رساند.

معایب استفاده از حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

نصب حفاظ شاخ گوزنی

روش‌های نصب حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار چگونه است؟

حفاظ‌های شاخ گوزنی باید در بستر کار و نوع حفاظ مصرفی مناسب و صحیح انتخاب شده و نصب گردد. روش‌های متفاوتی برای نصب حفاظ شاخ گوزنی وجود دارد که نصب حفاظ‌های شاخ گوزنی  بر روی دیوار را می‌توان به دو دسته‌ی کلی تبدیل تقسیم کرد که به شرح زیر است:

حفاظ‌هایی با شاسی پروفیل

این حفاظ‌های شاخ گوزنی بر روی یک شاسی پروفیل ساخته شده است و از دوام و استحکام بسیار زیادی برخوردار است. به این صورت که در زمان نصب میزان استحکام این حفاظ‌ها به دلیل شاسی پروفیلی که دارد از بروز هرگونه صدمه‌هایی که می‌تواند ناشی از تکان خوردن حفاظ ممکن است رخ دهد جلوگیری به عمل آورد این کار امکان آسیب دیدن حفاظ را به حداقل ممکن می‌رساند.

حفاظ با شاسی میلگرد

حفاظ‌هایی که در شاسی آن‌ها از دو میلگردی که دارای نمره ی ۱۰ می‌باشد نسبت به حفاظ‌هایی که بر روی شاسی پروفیل نصب می‌شود از استحکام کمتری برخوردار است. البته در این راستا استفاده از این میلگردها در طول این شاسی‌ها موجب می‌شود تا قیمت این حفاظ‌ها ارزان‌تر از سایر مدل‌ها شود.

بستر با درپوش سنگی

در تمامی درپوش‌هایی که ضخامت آن‌ها بین ۲ تا ۶ سانتی متر است ممکن است در زمان سوراخکاری برای نصب دچار شکستگی و یا ترک خوردگی سطح آن‌ها شود که باید برای جلوگیری از این اتفاق از پلیت در زمان نصب درپوش استفاده کرد.

بستر با درپوش فلزی

در صورتی که با بسترهایی پایین تر از ضخامت ۲ میلی‌متر باشد احتمال این که به درپوش آسیب برسد زیاد است. ولی اگر ضخامت آن بیشتر از دو میلی‌متر بود به درپوش آن آسیبی نمی‌رسد و نصب حفاظ را به راحتی می‌توان بر روی درپوش انجام داد.

ایمن سازی ساختمان‌ها و منازل با استفاده از حفاظ

مشخصات حفاظ خودتو با همراهی کارشناسان ما انتخاب کن و محصولتو رو در اسرع وقت تحویل بگیر…

حفاظ بوته‌ای مانند حفاظ شاخه گوزنی به علت جلوتر آمدن از دیوار به عنوان یک سپر امنیتی و ضدصعود بر روی دیوار قرار می‌گیرد و مانع بزرگی برای هر نوع ورود بی اجازه محسوب می‌شود.

حفاظ شاخ گوزنی در عین زیبایی، یک راه حل ساده و موثر برای افزایش امنیت دیوار است که دارای ساختار محکمی است که اتصالات آن به راحتی از هم و یا از دیوار جدا نمی‌شوند.

  • پر مصرف‌ترین نوع حفاظ در بین تمام حفاظ‌های بوته‌ای به دلیل هزینه پایین آن
  • غیر قابل نفوذ بودن به دلیل وجود انبوه شاخک با نوک‌های تیز و درهم پیچیده
  • ارزش معماری بالا برای ایجاد نمای زیبای ساختمان
  • هزینه تعمیر و نگهداری اندک
  • قابلیت نصب بر روی انواع متریال اعم از فلز، بتن و سنگ
  • قابلیت تقویت حفاظ در محل‌هایی که جای پا برای سارق وجود دارد
  • ارسال حفاظ بوته‌ای  (شاخ گوزنی) به تمامی‌نقاط کشور

نصب شاخ گوزنی در کمترین زمان ممکن بدون احتیاج به کلاف زدن

انواع حفاظ شاخ گوزنی و موارد استفاده از آن‌ها چیست؟

اهمیت استفاده از حفاظ شاخ گوزنی در ساختمان‌ها و منازل  برای جلوگیری از سرقت از جمله عوامل موثر در انتخاب این مدل است به این صورت که در ساختمان‌ها و منازل به راحتی با استفاده از حفاظ شاخ گوزنی می‌توان موجب ایجاد امنیت کامل و آرامش خاطر شد.  حفاظ‌های شاخ گوزنی دارای انواع مختلف و گوناگونی هستند که برخی مدل‌های آن به شرح زیر است:

حفاظ نیزار

این نوع از حفاظ‌های دیوار یکی از حفاظ‌های لوکس و لاکچری است که علاوه بر ایجاد جلوه ی زیبا به نمای ساختمان, امنیت آن را نیز تا اندازه ی زیادی بیشتر می‌کند.

حفاظ بوته‌ای

این نوع از حفاظ‌های شاخ گوزنی  تشابه زیادی به بوته‌های بیابان داشته و الهام گرفته از آن می‌باشد و هر اندازه که شاخه‌های این حفاظ‌ها بیشتر شود و تراکم آن افزایش یابد, امنیت آن نیز بیشتر می‌شود.

حفاظ آبشاری

همان گونه که از نام این نوع حفاظ دیواری مشخص است شبیه به آبشار بوده و به دلیل این که به صورت پله پله می‌باشد عبور سارق را از میان این حفاظ‌ها کاملا به صفر می‌رساند.

حفاظ لیلیوم

این نوع از حفاظ‌های شاخ گوزنی برای افرادی مناسب است که به زیبایی نمای ساختمان خود نهایت حساسیت را نشان می‌دهد. و در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده مستثنی نمی‌باشد که حفاظ لیلیوم بسیار سخت پسند بوده و به علت پله پله بودنش تقریبا می‌توان گفت که عبور افراد را به صفر می‌رساند. و دارای امنیت بسیار بالایی می‌باشد.

 

مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی در تولیدی‌ها

در ابتدایی ترین مراحل ساخت حفاظ شاخ گوزنی باید اتصال‌ها را به صورت نقطه‌ای انجام داد تا در این راستا استحکام حفاظ‌های شاخ گوزنی را بالا برد. از میخ‌های محکم در بین حفاظ‌های نرده که دارای دو میلگرد طولی است استفاده می‌شود و این میلگردهای طولی باید در فاصله‌ی پنج سانتی متری از هم قرار بگیرند و به شکل موازی تا تمامی اصول برای افزایش مقاومت  آن رعایت شود. قوطی‌ها به طول هشت سانت و به شکل افقی بر روی این حفاظ‌ها قرار گرفته و تمامی میخ‌ها و شاخک‌ها به هم جوشکاری می‌شوند و با مقاومت خیلی بالایی بر روی دیوار ثابت می‌گردند.

در ساخت این حفاظ‌ها از میلگرد شماره ۹ که از جنس فولاد بوده و بدون عاج است استفاده می‌شود. این میلگردها به صورت اریب و در اندازه و ابعاد مشخص با استفاده از گیوتین برش داده می‌شود و بعد در شابلون جوشکاری قرار می‌گیرد و در انتها پس از چربی زدایی به صورت کامل رنگ آمیزی شده و برای نصب در محل مورد نظر بسته بندی و ارسال می‌شوند.

قیمت حفاظ شاخ گوزنی چگونه تعیین می‌شود؟

برخی عوامل بر قیمت حفاظ شاخ گوزنی تاثیر گذار است مانند:

زیبایی حفاظ شاخ گوزنی:

زیبایی این حفاظ ها رابطه‌ی مستقیمی با قیمت آن دارد به این صورت که مدل‌های جدید و متنوع و رنگ آمیزی آن دارای قیمت بالاتری در مقایسه با طرح‌های ساده هستند.  حفاظ‌های شاخ گوزنی از نوع حفاظ لاله‌ای و حفاظ لیلیوم به دلیل این که دارای دو رنگ متفاوت هستند به طبع از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشند.

کارایی حفاظ روی دیوار:

به دلیل این که اصلی‌ترین اساس این حفاظ‌ها برای ایجاد امنیت می‌باشد, ارتفاع و عرض و تراکم حفاظ از عوامل اثرگذار در کارایی و امنیت می‌باشد همین موضوع موجب شده است تا قیمت حفاظ شاخ گوزنی با بیشتر شدن ارتفاع و عرض آن بیشتر شود.

کیفیت شاخ گوزنی:

اساسی‌ترین شاخصه هایی که در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است کیفیت آن می باشد. جنس و نوع رنگ آمیزی و از همه مهم تر طریقه‌ی تولید و نوع و نحوه‌ی جوشکاری آن در برای اتصال شاخک‌های این حفاظ تاثیر شایان به ذکری دارد.

برای خرید حفاظ شاخ گوزن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

تناسب ارتفاع و عرض حفاظ شاخ گوزنی با دیوار!

در صورتی که ارتفاع دیوار مورد نظر برای نصب این حفاظ از دو متر و نیم کمتر باشد باید از حفاظ‌هایی که دارای ارتفاع یک متر هستند استفاده شود. عرض این حفاظ‌ها نیز برای دیواری که بین دو تا دو و نیم متر می‌باشد باید حفاظ‌هایی دارای عرض بالای ۵۰ سانتی‌متر استفاده شود. به دلیل این که هر اندازه عرض حفاظ افزایش پیدا کند موجب ایجاد تردد سخت تر می‌شود و به این صورت هیچ سارقی نمی‌تواند بر روی دیواری‌های کنار حفاظ حرکت کند همین موضوع امنیت را بیشتر می‌کند.

حفاظی که انتخاب می‌شود باید با ظاهر ساختمان متناسب باشد

امروزه حفاظ های شاخ گوزنی با نام‌ها و اسامی دیگری نیز در بازار عرضه می‌شود مانند حفاظ بوته‌ای خاری و یا حفاظ لاله‌ای و حفاظ آبشاری و یا لیلیوم و شعله‌ای. این مدل‌ها به دلیل ساختار و طراحی که دارند دارای امنیت بیشتری می‌باشند و تقریبا می‌توان گفت که با تمامی نماها سازگاری لازم را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حفاظ شاخ گوزنی یا نرده اهنی که امروزه تولید میشود به پنج دسته شاخ گوزنی تقسیم می شود:

۱-شاخ گوزنی (جز قدیمی ترین مدل های حفاظ با امنیت بالا و شکل ظاهری عالی تولید شده در ارتفاع های استاندارد و سفارشی به همراه رنگ بندی دلخواه متناسب با سلیقه شما)

شاخ گوزنی
شاخ گوزنی

۲-حفاظ لیلیوم (جز حفاظ های جدید با ظاهر شلوغ و از نظر امنیت بسیار بالا با ظاهری اراسته و تظئینی و رنگ بندی متنوع و دلخواه)

حفاظ لیلیوم
حفاظ لیلیوم

۳-حفاظ بوته ای (شکل ظاهری شبیه به نرده اهنی با ترتیب و آراستگی منظم جز حفاظ های برگزیده برای افراد خوش صلیقه بارنگ بندی دلخواه)

شاخ گوزنی نصب شده

۴-حفاظ آبشاری(با پایه قوطی ترکیب بندی فواره ابشاری مانند شکل ظاهری و امنیت بالا جز برترین حفاظ های ساختمانی و دیوار می باشد )

ابشاری-بوته ای
ابشاری-بوته ای

۵-حفاظ نیزار (همان گونه که از نام حفاظ مشخص است این نوح حفاظ نیز به علت داشتن نظم و ترتیب بالا و ظاهری مناسب جز حفاظ های درجه یک از نظر امنیت و آراستگی می باشد)

نیزار شالوده

کلیه نمونه های نصب شده از انواع مدل های حفاظ های ساختمانی می باشد که از بهترین مدل های حفاظ غیرقابل ورود می باشد این ضد سرقت بودن از ویژگی های اصلی طراحی این نوع مدل حفاظ شاخ گوزنی می باشد

جهت مشاهده انواع نمونه های نرده های حفاظ می توانید از گالری تصاویر تماشا کنید

برای کسب راهنمایی و خرید محصولات با رنگ بندی های متناسب با سلیقه مشتری و تغییرات سفارشی در رنگ و اندازه دلخواه از ارتفاع چهل سانت تا ارتفاع یک متر نیم می توانید با شماره های ذیل تماس حاصل بفرمایید:
۰۹۱۲۶۶۰۰۹۲۴

۰۹۱۹۶۶۰۰۹۲۴

تهران- جاده شهریار _شهرک ویره -سه راهی اصلی -صنایع شاخ گوزنی کوروش

Call Now Buttonتماس باما